Erkekler Giyimde Nasıl Fark Yaratabilir?

erkeklerde-giyim

İlk önce renkler. Her ne kadar resmi giyimde erkekler için renkler oldukça sınırlı ise de, ten rengine uyumlu giyinmek yine önemlidir. Sizin için doğru olan renk tonlarını kullanmanız dinç, sağlıklı ve yaklaşılabilir görünmenizi sağlar.

Örneğin: mavi renkli gömlek iş dünyasında doğrudur, çünkü uyumlu kullanıldığında güven duygusunu temsil eder; ama uyumsuz kullanıldığında  da deprasyon ve soğukluk duygularını uyandırabilir. Mavinin değişik tonları arasından ten rengine uygun olanları seçilmelidir.

İkincisi şekiller. Vücut şekline uygun kıyafet seçimi erkeklerde beden duruşunu etkilediği gibi kıyafetin içinde kendinizi rahat hissetmenizi de sağlar. Doğru şekiller dikkati kusurlardan uzaklaştırır; şekiller ve renklerin dengesi iyi kullanılarak dikkat boydan uzaklaştırılabilir.

Kumaş ve Desenler: Özellikle kumaş kalınlığı ve dokusu mevsimsel farklılıklar açısından önemli olduğu gibi, giyim kişiliğinizi yansıtmak içinde önemli bir araçtır. Kumaşın parlak, düz ya da doğal dokulu olması, desenlerin iri, küçük, çizgili  veya  geometrik şekiller, vb. olması size giyiminizde kendinizi yansıtmanız için çok sayıda seçim sunabilir

Gömlek: Erkek giyiminde en önemli, belki de en fazla paranın harcanması gereken parçadır. Gömlek yakaları kesinlikle yüz şeklinize uymalı. Kolları ise ceketinizin kolundan 1 – 2 cm daha uzun olmalı. Gömleği hazır almak yerine diktirmek daha doğru olabilir.

Aksesuarlar: Kravat, kemer, cep mendili, kol düğmesi, ceketteki düğmeler, saat, kalem, evrak çantası, cüzdan, gözlük  erkeklerin giyiminde sayabileceğimiz aksesuarlardır. Hiç bunlarıngiyiminizde ne kadar önemli rol oynadığını düşündünüz mü? Her bir parçanın ayrı anlamı olduğundan ve parçaların küçüldükçe öneminin arttığından şüpheniz olmasın.

Kadınlar için aksesuar kullanmak bir seçenek iken, erkekler aksesuarları zorunlu olarak; ama çoğu zaman da öneminin farkına varmadan kullanırlar.

Erkeklerin her zaman kullandığı aksesuarların önemi ile ilgili 10 madde için “Erkeklerde Kullanılan Aksesuarların Önemi”:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply