HAKKIMDA

“Kariyer hayatımda, aldığım görevlerin her zaman toplumsal yönünü düşündüm. İnanıyorum ki, profesyonel yaşamda yaptığımız her işi, bir de topluma getireceği yararlar açısından düşünürsek; kalite sosyal sorumluluğumuzun önemli bir parçası olur.”

İKBAL OAKLEY KİMDİR?

İkbal Oakley 1957 yılında İstanbul’da doğdu. Yüksek öğrenimini İngiltere’de tamamladıktan sonra, kusursuzluk ve insanların yaşamında fark yaratmak ideallleriyle kalite sistemleri konusunda uzmanlaştı.

1987 yılında dünyanın ilk on markasından biri olan McDonald’s Türkiye’nin ilk çalışanı olarak işe başladı. Yaptığı çalışmalar, yaklaşım ve yaşam tarzı ile birlikte isminin kalite ile birlikte anılmasını sağlayarak, farkında olmadan bireysel marka çalışmalarına o dönemde başlamış oldu. Üretimden, hatta tarladan, restorana McDonald’s kalite sistemini Türkiye’de kurmasının yanısıra, yerli üreticilerin kalite standartlarının uluslararası seviyeye gelmesine ve McDonald’s ürün zincirinin uluslararası çapta tedarikçileri olmalarına yardımcı oldu.

1996 yılında, sisteme yaptığı katkılar ve yenilikler nedeniyle, McDonald’s çalışanları için OSCAR  kazanmak anlamına gelen, BAŞKANLIK  ödülünü, McDonald’s CEO’su Jack Greenberg’den aldı.

2000 yılında “sabbatical” tatili sırasında katıldığı House of Colour (HOC) kursunda, McDonald’s’taki birikimini yeni becerisi ile birleştirerek, insanların yaşamlarında fark yaratmak olan, ikinci idealini de gerçekleştirebileceğini gördü.
 2002 yılında McDonald’s’tan ayrılarak kendi danışmanlık şirketini kurdu ve  HOC lisanslı eğitimleri Türkiye’de başlattı. 2003 yılında bireylere verdiği özel eğitim ve danışmanlığın yanı sıra, kurumsal alanda da, profesyonelbirikimi ile hazırladığı,“Kurumsal ve Kişisel Markalaşma” eğitimlerini geliştirdi.

Halen kurumsal alanda eğitimler vermekte, bireylere ve kurumlara özel danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Çalışmalarındaki hedefi insanların önce kendi potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak ve bireysel markalaşma sürecinde en iyi şekilde kullanmalarını sağlayacak desteği vermektir.

İKBAL OAKLEY NİYE HOUSE OF COLOUR’I SEÇTİ:

 House of Colour’ın alanındaki tek Investor in People ( IIP) sertifikalı kuruluş olması, çalışma ve yönetim şeklinin profesyonelliği, renk ve stil analizlerinde takip ettikleri sistemin bilimselliği ve her şeyden önemlisi: eğitimlerin danışanın pozitif psikolojisini geliştirmeye odaklı olması nedeniyle İkbal Oakley House of Colour’ı seçti ve Türkiye’de gelişmesine yardımcı oldu.