Melek BAR ELMAS

Melek Bar Elmas

‘Türkiye’nin ilk bilgisayar mühendislerinden birisi olduğum için iş hayatım çok yoğun geçti. Giyim kuşama ayıracak zamanım olmadı.’ bahanesini uzun yıllar kullandım. Bunda sanırım giyime olan ilgimin azlığının da payı vardı. Maalesef üniversitede de  ‘çalışan kadın nasıl giyinmeli’ diye bir ders yoktu.

Yılın kadın girişimcisi ödülümü almaya gittiğim gün, kılık kıyafet konusunu da öğrenmem gerektiğini kavradım. Çünkü hem ödül günü hem de izleyen günlerde basının ilgisi giderek arttı. Oysa ben rahat kıyafetler içerisinde, uzun saatler çalışmaya odaklanmıştım. Hemen her görüşmeye forma haline gelmiş takım elbisimle gidiyordum. Bu konuya ne ayıracak zamanım ne de enerjim vardı. İşte o günlerde İkbal Oakley ile tanıştım. Eğitimi tam bana göreydi. Bir günde renk, kıyafet, tarz, makyaj hepsini anlattı. İki gün de alışveriş ve saç için zaman ayırdık. Toplam üç günde kendime uygun giyinmeyi öğrendim. Benim için mucize gibiydi.

Bu eğitimden sonra basının önüne daha rahat çıktım. Kendime olan güvenim arttı. Çünkü ‘kıyafetimde sorun var mı ?’ kaygısından kurtuldum.

Daha sonra Satış Bölümümüzdeki arkadaşları da eğitime gönderdim. Onlar da çok faydalandılar.

Hayattaki duruşuna önem veren herkesin katılmasını tavsiye ederim.

Melek BAR ELMAS

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply